• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/groups/878607745521444/
  • https://twitter.com/SenAkademi
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam11
Toplam Ziyaret66915
İNGİLİZCE SINIFI
Konuşarak Öğren ?

Konuşarak Öğren sistemini, İngilizceyi iletişim aracı olarak öğrenmek ve kullanmak isteyen 
Eski Yöntemleri Bırakın


Konuşarak Öğren yukarıdaki maddeleri daha da genişletip, modern teknoloji ve iletişim araçlarını kullanarak bu yapıyı kullanıcılarına sunar.
Başarının Etkileri

Sistem kendi içerisinde bulunan çarkların birbirleriyle olan uyumlu çalışmaları sayesinde kullanıcılarına sıfırdan başlayarak adım adım 
7 Adımda İng.

Dinleyerek,seyrederek,konuşarak, kendinizi yormadan ve sosyal hayattan kopmadan artık ingilizce konuşmak MÜMKÜN.

İlköğretim öğrencilerine

İlköğretim  öğrencilerine Yabancı dil eğitimini

Çocukların anadillerini nasıl öğrendikleri konusunda çeşitli bilimsel araştırmalar yapılmıştır. Bu araştırmalarda çocukların aile bireyleri ve diğer insanları taklit ettikleri görülmüştür. Çocukların, kişilerin hangi durumda ne söylediklerini dinleyerek hafızalarına kaydettikleri tespit edilmiştir. Öğrenme süreci içerisinde çocukların karşılaştıkları zorluklar incelenmiştir. Anadili öğrenirken referans olarak kullanabilecek başka bir dile sahip olunmayışının çocuklar için en önemli zorluk olduğu anlaşılmıştır.

Bu tespit şu anlama gelmektedir, çocukların yeni kelimeleri ve cümleleri anlamlandırabilmeleri için aynı durumların defalarca tekrarlanması gereklidir. Bu sebepledir ki ilk konuşmaya başlamaları öncesinde anlamlandırma süreci birkaç yıl zaman almaktadır.

Araştırma sonuçları bilinenin aksine yetişkinlerin ikinci bir dil öğrenme konusunda çocuklara göre çok daha avantajlı oldukları gerçeğini göstermiştir. Zira yetişkinlerin anadilleri gelişmiş bir referans dildir ve başka bir dili öğrenirlerken yeni kelimelerin, cümlelerin ve kalıpların anlamlarını kavrayabilmeleri anlık bir meseledir.

Yetişkinler için asıl zorluğun anlamlandırma konusunda değil öğrenilen yeni kelime ve cümlelerin hafızada kalıcı olmasını sağlamak olduğu görülmüştür.