bilgi@alisentv.com 0462 771 24 25
Hafta İçi : 09:00 - 20:00

Çalışan Bir Yetişkin Olarak Neden İngilizce Öğrenmelisiniz?

Kabul edelim, çalışan yetişkinler için İngilizce öğrenmek bir nebze daha zordur.

Öğrenmek, egzersiz yapmak gibidir. Özellikle de yeni bir dil öğrenmek.

Yaşınız ilerledikçe yapması daha zormuş gibi gelir. İngilizce öğrenmek isteyen, ama bir türlü başlamaya cesaret edemeyen kimi yetişkinler sebep olarak yaşlarını gösterirler.

Fakat aynı egzersiz yapan yetişkinler gibi, okul hayatı bittikten sonra öğrenmeye devam eden yetişkinler de bundan pek çok fayda sağlar.

Bu, özellikle de çalışan yetişkinler için geçerlidir.

Terfi almak için, çalışanlar sürekli yeni beceriler edinmeye, yeni şeyler öğrenmeye çalışırlar. İngilizce yeterliğe sahip olmak, hemen hemen dünyanın her yerindeki çalışanların edinebileceği en iyi beceridir.

Fakat, elbette, çalışan biri olarak yeni bir dil öğrenmek gayet zor olabilir.

İş, aile, diğer sorumluluklar ve yükümlülükler derken, kim İngilizce çalışmaya zaman ayırabilir ki?

Merak etmeyin—doğru kaynaklara sahip oldukları sürece, en yoğun çalışan profesyoneller bile İngilizce öğrenmeye zaman bulabilir.

Bu gönderide, çalışan yetişkinler için en iyi İngilizce çalışma tekniklerini ve çevrimiçi esnek İngilizce kurslarını ele alacağız.

Download: This blog post is available as a convenient and portable PDF that you can take anywhere. Click here to get a copy. (Download)

Çalışan Bir Yetişkin Olarak Neden İngilizce Öğrenmelisiniz?

Çünkü bu sayede,

İngilizcenizin akıcı olması, internet yoluyla bütün dünyada profesyonel ve kişisel bağlantılar kurmanızı ve hemen her konuda bilgi edinmenizi oldukça kolaylaştırır.

  • Alanınızdaki en güncel gelişmeleri rahatlıkla takip edebilirsiniz: Sosyal medyadaki pek çok profesyonel (mesleki) ağda (LinkedIn gibi) genellikle İngilizce kullanılır. Çoğu medya sitesi İngilizce kullanır ve akademik ve mesleki makaleler İngilizce yazılır. Mesleğiniz ne olursa olsun, İngilizce kaynaklarda alanınızla ilgili en son trendleri bulabilirsiniz.


WhatsApp
Hemen Ara